Урок позакласного читання 2 клас. Як не любити зими сніжно-синьої…
05.02.2020, 19:28

                                 Як не любити зими сніжно-синьої…

Мета. Поглибити знання про пори року та їх прикмети; вчити вдивлятися в навколишній світ; розвивати образну уяву; виховувати любов до рідного краю. Удосконалювати вміння орієнтуватися у книжках. Виховувати любов до природи.

                                        Хід уроку 

І. Організаційний момент.

                 Дзвоник всім нам дав наказ

                 До роботи швидше в клас.

                 Попрацюємо старанно,

                 Щоб урок пройшов немарно.

  • Яким девізом будемо на уроці користуватись?

                 Діяти - активно!

                 Думати – оперативно!

                 Сперечатись – доказово!

                 Для всіх обов`язково!

                                Не просто слухати, а чути.

                                Не просто дивитись, а бачити.

                                Не просто відповідати, а міркувати,

                                Дружно й плідно працювати.

  • Тож приступаймо до роботи!

ІІ. Оголошення теми й мети уроку.

- Про що буде йти мова на уроці ви дізнаєтеся ,відгадавши        

  кросворд.

               

           1.   М   О   Р   О   З        

                          2.     Л   И   Ж   І

                     3.   З    Е   М  Л   Я

               4.    В   О   Д   А          

  1. Узори вишиває

Без голки і без нитки.

Улітку спочиває,

А взимку – дуже рідко. ( МОРОЗ)

 

    2. Влітку коні спочивають,

        Взимку діточок катають.

        Коні ці не просять їжі.

        Хто ж вони? Звичайно…  ( ЛИЖІ )

   

3. Є сорочка в неї біла.

Поносила – не схотіла.

Є сорочка в неї чорна –

Також скинула учора.

У зелену вбралась нині.

А вже жовту тягне з скрині!

Вередлива, як маля.

Як же звуть її?...       ( ЗЕМЛЯ )

 

   4. Усім відома рідина,

       Усяк її вживає,

        Бува хмаринкою вона,

        Сніжинкою буває,

        Бува, як скло,

        Крихка, тверда –

        Звичайна…підкажіть!  ( ВОДА )

  • Отже, про що буде йти мова на уроці? ( Про зиму )
  • У нас сьогодні урок позакласного читання і тема уроку « Як не любити зими  сніжно-синьої…»

ІІІ. Складання усного журналу.

1. Перша сторінка нашого журналу « Поетична»

  Зима сувора, але чарівна пора року. Багато поетів,  письменників оспівали її в своїх творах. І я недарма вам на передодні казала повторити вірші про зиму.

- Хто бажає розповісти вірш про сніжно-синю чарівницю.

                                              Зима

Влітку квітне все довкола,

В зимній час мороз січе:

Мов голками в ноги коле,

Ніс і щоки нам пече.

Та в зими свої принади

І свої ясні деньки,

Сніжки, лижі і санчата,

І каток, і ковзани.

- Які з ілюстрацій відповідають змісту вірша?

                                     Зима на возі

Подивіться – по дорозі

Торохтить зима на возі,

Мотузяні віжки смиче,

Хуртовину в поміч кличе.

А тим часом хуртовині

Славно спиться на перині.

Нагулялась на весіллі

В молодої заметілі.

Нагулялась, натомилась,

Спать надовго завалилась.

Що тут вдієш! По дорозі

Торохтить зима на возі,

Мотузяні віжки смиче,

Хуртовину в поміч кличе.

                                Зимовий ранок 

Небо синє та ясне,

Світить сонце золоте.

Навкруги сніжок біліє,

Вітерець легенький віє.

А тонка горобина

Пригощає снігура.

Морозець щіпа за щічки,

Хоче влізти в рукавички.

Розфарбовує носи,

 В вуха шепче:

- Для краси!

І радіє дітвора:

- Гарний ранок,

Хоч зима!

2. Музична сторінка

  • Я знаю, що ви на уроці музичного мистецтва вивчали пісню про зиму. Давайте її і заспіваємо.

                              Сніжна пісенька

І. Зимо-чарівнице, білий-білий сніг!

   Він летить, іскриться, падає до ніг.

                              П – ів

Ану, сніжок, ану, дружок,

Лети і не вгавай.

І поле, й луг і все навкруг

Щільніше укривай!

 

ІІ. Ой які ж то милі нам оці деньки:

     Сніжні заметілі, саночки стрімкі!

 

ІІІ. Сніг летить іскристий…

      То ж на честь зими

      Щиру, голосисту пісню склали ми.

  • Послухайте запис музичного твору.
  • Які картини зими уявляєте, слухаючи цей музичний твір?
  •  
  • 3. Мозаїчна сторінка

                              Гра « Плутанка»

РОМЗО – мороз          ТИКВІ – квіти         

КИЖСНІ – сніжки      ДЛІ – лід

  • Яке слово зайве? Чому?

                               Гра « Мозаїка»

СНІЖИНКА        МОРОЗЕЦЬ                       ІНІЙ

БУРУЛЬКА         САНЧАТА                          КРИГА

СНІГ                     КОВЗАНИ                          ВІХОЛА

СНІГОВИК         СНІГУРОНЬКА                ЯЛИНКА

(розрізані слова лежать у конвертах)

        4.Фізкультурна сторінка

Грались довго ми у сніжки

І замерзли ручки й ніжки.

Щоб нам всім не застудитись –

Треба добре розігрітись.

                          « Морозець»

І. Морозець, морозець пощипав нам щічки

   Теплі валянки у нас, шубка й рукавички.

 

ІІ. Морозець, морозець плещемо в долоні.

     У дівчаток і хлоп`ят носики червоні.

      5.Читацька сторінка

- Відкрийте « Супутник Букваря» на с.28

 а)читання тексту;

 б)словникова робота;

 в)аналіз тексту:

- Про яку пору року розповідається в тексті?

- Про кого говориться?

- Де знаходилися дівчатка?

- Що вони побачили на склі?

- Хто ж попрацював над узорами?

        6.Святкова сторінка

Недарма в народі кажуть: « Зима іде – свята веде». Давайте згадаємо, які є взимку свята.

7 грудня – Катерини

13 грудня - Андрія

19 грудня – Миколая

З 31 грудня на 1 січня – Новий рік

6 січня – свят-вечір. Багата кутя.

7 січня –  Різдво Христове

13 січня – Маланки

14 січня – св. Василя

19 січня – Водохреще

15 лютого – Стрітення

                                   7. Підсумкова сторінка

- Яка тема нашого уроку була?

- Чи сподобався вам урок?

- Що цікавого було на уроці?

 

ІV. Ось і пролунав дзвінок –

       Закінчився наш урок,

       За роботу по заслузі

       Щиро дякую вам друзі.  

Категорія: Мои файлы | Додав: bilykludmila1974
Переглядів: 42 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar