Урок математики в 2 класі. Додавання виду 37 + 6 . Розв’язання складених задач.
05.02.2020, 19:24

                               Урок математики в 2 класі

Тема. Додавання виду 37 + 6 . Розв’язання  складених задач.

Мета: ознайомити учнів з прийомами додаванням виду 37 + 6. Удосконалювати вміння розв’язувати  складені задачі; закріплювати навички додавання і віднімання в межах ста; розвивати логічне мислення, увагу і спостережливість. Виховувати товариські стосунки між дітьми, розуміння важливості взаємодопомоги.

Тип уроку: урок засвоєння знань, умінь і навичок.

Методико-дидактичне забезпечення уроку: малюнки казкових героїв; таблиці  для кодування; геометричні фігури; скорочені записи задач; підручник (Рівкінд Ф.М., Оляницька Л.В. Математика: Підручник для 2 кл. – К.: Освіта, 2012); слайди до уроку.

Матеріально-технічне забезпечення уроку: мультимедійна дошка.

Міжпредметні зв’язки: читання.

                                                      Хід уроку

І. Організація класу

Всі сідаймо тихо, діти!

Домовляймось не шуміти.

На уроці не дрімати,

А знання мерщій хапати.

Щоб не було в нас мороки,

Всі готові до уроку? (Так)

Слайд 1

Девіз уроку. Думай, пробуй, шукай,

                        Буде важко, не зітхай!

Слайд 2

ІІ. Мотивація навчальної діяльності  учнів

Слайд 3

  • Урок сьогодні незвичайний, адже ми потрапимо у казку! Ви здогадаєтесь, у яку саме, якщо допоможете звірятам розв’язати приклади.

Слайди 4 -8

17 – 9 = 8                              мишка

60 – 1 = 59                            жабка

20 + 30 = 50                          зайчик

40 + 1 = 41                            лисичка

  • Які звірята правильно розв’язали приклади?
  • З якої казки вони? («Рукавичка»)

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку

Сьогодні на уроці  з цими казковими звірятами ми ознайомимося з додаванням виду 37 + 6 та розв’язуватимемо складені задачі.

ІV. Актуалізація знань і умінь учнів

Слайд 9 – 10

  1. Усна лічба. Завдання мишенятка

Допоможіть мишеняті зібрати яблука у два кошики.
                                                       
 
       10 - 40              9 + 2               35 - 5                 6 + 5                70 + 10

                                                                                           

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSsv80xcje1Jilw365RsHNEaGZ4JddzkfKPk7QT-cX7Q9_ehQ7iOw https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSsv80xcje1Jilw365RsHNEaGZ4JddzkfKPk7QT-cX7Q9_ehQ7iOw https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSsv80xcje1Jilw365RsHNEaGZ4JddzkfKPk7QT-cX7Q9_ehQ7iOw https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSsv80xcje1Jilw365RsHNEaGZ4JddzkfKPk7QT-cX7Q9_ehQ7iOw https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSsv80xcje1Jilw365RsHNEaGZ4JddzkfKPk7QT-cX7Q9_ehQ7iOw    . . . < 20                                                                                                                         . . .  > 20

                                    

 

2.Хвилинка каліграфії. Завдання жабки-шкряботушки

Слайд 11 – 12

  • Діти, жабеня має улюблену цифру. Відгадайте цю цифру.
  • Якого числа бракує? (6)
  • Ми сьогодні писатимемо цифру «6».

Цифри пишемо гарненькі, щоб усі були рівненькі.

  • Утворити і записати двоцифрові числа, щоб «6» означало кількість одиниць  у числі: 16, 26, 36, 46, 56, 66, 76, 86, 96.

 V. Вивчення нового матеріалу

1.Підготовчі вправи. Завдання 284, с.52

2.Пояснення нового матеріалу

- Зайчик дуже любить розвязувати приклади, але  цього прикладу  розв’язати не може. Хто зможе пояснити зайчикові розв’язання цього прикладу?

Слайд 13

         37 + 6 = (30 +7) +6 = 30 + (7 + 6) = 30 +13 = 43

     30 + 7

3.Первинне закріплення

Слайд 14

Завдання 286, 287 (з коментуванням біля дошки).   

Фізкультхвилинка

Зробимо на дві хвилинки

Всі разом фізкультхвилинку

Слайд 15 (відео)

  

VІ.Формування математичних умінь і навичок

Слайд 16 -17

1.Робота над задачею (№ 288)

Завдання від лисички.

  1. Читання задачі.
  2. Вивчення умови задачі.
  • Про що йдеться в задачі?
  • Скільки було качок?
  • Відомо чи не відомо, скільки було селезнів?
  • Відомо чи не відомо, скільки було каченят?
  • Що потрібно знайти в задачі?
  1. Аналіз задачі.
  • Чи можемо ми відразу знайти, скільки каченят плавало на озері?
  • Чому не можемо?
  • А можемо знайти, скільки селезнів плавало на озері?
  • Як це зробити?
  1. Складання плану розв’язання задачі.
  • Складаємо скорочений запис (Слайд 18)
  • У першій дії знаходимо, скільки селезнів плавало на озері.
  • У другій дії знаходимо, скільки каченят плавало на озері.
  1. Записування задачі самостійно в зошитах.
  2. Перевірка розв’язання задачі.
                                                       

                -    17

    https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSoYoa9MK0Ap7mmytgmiTq_zhPyPpRz13xPcmOF8jK7J1xevR3l       - ?,на 8 менше

   http://i1.i.ua/prikol/pic/2/3/448932.jpg         - ?, на 15 більше    

1) 17 – 8 = 9 (пт.) – селезнів;

2) 9 + 15 =24(пт.)

Відповідь: на озері плавало 24 каченят.

2.Робота з геометричним матеріалом. Завдання від вовчика.

Слайд 19

Робота в парах

  • Назвіть  зображені фігури. Знайдіть периметр прямокутника.

Слайд 20

3.Самостійна робота по варіантах. Завдання від ведмедика

Слайди 21-22

56 + 9 =                77 + 5 =

36 + 7 =                25 + 8 =

4.Гра «Кодування»

Слайд 23

16 + (6 - 5) =17          10 + 9 =19               16 – 9 = 7

8 + (7 + 4) = 19           14 – 8 = 6

14 + (9 – 7) =16          14 + 13 = 27

Слайд 24

м 

 о

 л

 о

 д

 ц

 і

17

19

16

19

 6

27

 7

 

 

 

VII. Підсумок уроку. Рефлексія. Завдання додому.

  • Молодці! Допомогли героям казки «Рукавичка» розв'язати приклади та задачу. 

Слайд 25

Інтерактивна вправа «Мікрофон»

Діти продовжують речення.

  • На уроці я дізнався …
  • На уроці я навчився …
  • На уроці мені сподобалося …
Категорія: Мои файлы | Додав: bilykludmila1974
Переглядів: 44 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar